Kaip išsirinkti tinkamą paveikslą interjerui. Patarimai

kamile-lukrecija-lukosiute-reprodukcijos

Jeigu nesate meno srities žinovai, išsirinkti tinkamą meno kūrinį namams gali būti sudėtinga. Abejojate dėl proporcijų, spalvų, stiliaus ir autoriaus pasirinkimo? Bet iš tiesų, tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio! Čia pateiksime kelis profesionalų patarimus, kurie jums padės apsispręsti.

Paveikslo reprodukcija ar originalas?

Pirmiausia, prieš rinkdamiesi paveikslą savo namams nuspręskite kokią sumą galite išleisti. Originalūs dailininkų paveikslai kainuoja tūkstančius, tad jeigu esate naujokas meno srityje, siūlome jums apsistoti ties pripažintų autorių paveikslų reprodukcijomis. Reprodukcija yra labai kokybiška paveikslo kopija, dažnai limituoto tiražo, parduodama su autentiškumo sertifikatu ir tapytojo parašu.
Meno kūrinių reprodukcijos yra labai populiarios tarp žmonių, kurie negali ar nenori  investuoti į originalius paveikslus, bet nori mėgautis tokios pat aukštos kokybės meno kūriniais. Beje, ar žinote, kad kokybiškai atspausdintos paveikslo reprodukcijos beveik neįmanoma atskirti nuo originalo? Tai padaryti galėsite tik palietę kūrinio dažus ar popierių. O kokybiškai paruošta ir nulakuota UV atspariu laku,  paveikslo reprodukcija, nepakitusi išliks net 100-200 metų.

ciurlionis-reprodukcijos

Kaip išsirinkti reprodukciją?

Iš pradžių susipažinkite su meno kūrinių formomis, žanrais ir autoriais. Luxart galerijoje tai padaryti labai paprasta – kairiajame stulpelyje jūs galite atsifiltruoti kūrinius pagal autorių ar tipą. Pasivaikščiokite po virtualią galeriją ir išsirinkite kas labiausiai patinka – grafikos darbai ar tapybos, taip pat pasižvalgykite po skirtingų menininkų darbus, palyginkite stilius, spalvas. Tikrai atrasite savo favoritus!
Kai jau turite favoritus – susipažinkite su jį sukūrusiu menininku, išsiaiškinkite paveikslo sukūrimo motyvus, galbūt atrasite naują kūrinio interpretaciją, tai svarbu – juk ši interjero detalė jus lydės dar ilgai.
Pabandykite prisijaukinti kūrinį – atsakykite sau į klausimą kokias emocijas jis jums sukelia, pabandykite paveikslą įsivaizduoti namų aplinkoje, kokie jausmai ir nuotaika kyla?

modesto-malinausko-reprodukcijos

Kaip reprodukciją priderinti prie interjero?

Renkantis kūrinį svarbu įvertinti aplinką, kurioje jis kabės. Nedidelėms erdvėms rinkitės mažesnį formatą, o dideliems plotams puikiai tiks ir didesnio formato kūrinys. Įvertinkite ir spalvinę aplinką – ramių, pastelinių spalvų interjerą puikiai papuoš ekspresyvus darbas, o ryškių spalvų interjerą reikėtų prigesinti santūresnių koloritų darbais. Na ir trečias, ne mažiau svarbus aspektas renkantis reprodukciją namams – apšvietimas. Na ir jeigu paveikslas jūsų namuose neprigis ir nepateisins lūkesčių, mes visada suteikiame galimybę jį grąžinti. Juk išsirinktas paveikslas jus lydės kasdien.

migle-kosinskaite-reprodukcijos